iniekcje ciśnieniowe

Izolacja domu przed destrukcyjnym działaniem wody jest konieczna, aby odpowiednio zabezpieczyć budynek przed zniszczeniem. Nowoczesna metoda odtwarzania hydroizolacji, czyli iniekcja ciśnieniowa, cieszy się coraz większą popularnością, dlatego zdecydowaliśmy się omówić najważniejsze zalety tego zabiegu.

Dom rodzinny to inwestycja na lata, dlatego zawsze należy zwrócić uwagę, czy np. firma wykonująca iniekcje ciśnieniowe ma odpowiednie doświadczenie, specjalistów oraz posiada dobry sprzęt. Jest to szczególnie ważne, jeśli zależy nam na dobrze wykończonym budynku, który nie będzie tracił w przyszłości na wartości z powodu źle wykonanych prac.

izolacja ścian fundamentowych

 

 

Hydroizolacja fundamentów, to jeden z kluczowych zabiegów, pozwalających na przeciwdziałanie skutkom nadmiernej wilgoci, mogącej zgromadzić się w budynku. W przypadku planowania nowej inwestycji, warto pomyśleć o niej już na początkowym etapie budowy. Jeżeli zaś mamy do czynienia z rewitalizacją używanej nieruchomości, to także istnieją sprawne i skuteczne sposoby na zapewnienie sobie właściwej ochrony fundamentów przed wilgocią z tym, że wymagają większej ilości pracy, by przeprowadzić je w kompletny i efektywny sposób.

 

 

 

Biorąc pod uwagę specyfikę pomieszczenia, łazienka jest miejscem, które szczególnie narażone bywa na parę wodną, zachlapania czy zalania. Aby móc cieszyć się spokojem i pewnością, iż nie spowodują one strat w innych pomieszczeniach, bądź nie naruszą konstrukcji budynku, warto sięgnąć po odpowiednie systemy zabezpieczające. Hydroizolacja łazienki nie jest zadaniem trudnym, należy ją jedynie dobrze zaplanować, już na etapie projektowania budowy i wykończenia wnętrz.

izolacja balkonu

 

 

 

Tarasy i balkony są szczególnie narażone na działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych oraz kontakt z wodą. Dlatego tak istotne jest to, by posiadały odpowiednio zaplanowaną i przeprowadzoną hydroizolację, która zabezpieczy powierzchnie przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią. Podstawowym wsparciem dla niej, będzie także prawidłowo wykonane odwodnienie tarasu, które pozwoli odprowadzać nadmiar wody do rur spustowych.

doskonale wykonana hydroizolacja dachu

 

 

 

Dach, to podstawowa powierzchnia, która chroni cały budynek przed nadmiernym kontaktem z wilgocią. To na nim spoczywa obowiązek odprowadzania deszczówki. Aby w pełni realizował powierzone zadania, musi być wykonany w sposób zapewniający szczelność oraz nieprzenikanie wilgoci do wnętrza. Chcesz osiągnąć ten efekt? Postaw na sprawdzone metody izolacji dachów. Każdy typ budynku będzie wymagał innej techniki – zarówno ze względu na kształt dachu jak i pokrycie, w jakie został wyposażony.

Jak wykonać hydroizolację piwnicy?

piątek, 30 Październik 2015
izolacja piwnicy zapewni ochronę przed wilgocią

Piwnica i dach, to dwa elementy składowe budynku, które w najwyższym stopniu są narażone na nadmierny kontakt z wodą. Aby zapewnić stabilność konstrukcji domu i nie zmagać się z przykrymi skutkami nadmiernej wilgoci we wnętrzach, należy zadbać o właściwą hydroizolację piwnicy. Jakie działania należy się podjąć, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Jak skutecznie zlikwidować przecieki w domu

środa, 28 Październik 2015
likwidacja przecieków to nasza specjalność

Przeciek – szczelina z sączącą się wodą, może pojawić się praktycznie na każdym elemencie naszego domu. Jeżeli mamy do czynienia z awariami instalacji, to najlepszym wyjściem jest wymiana przewodów. Co jednak w sytuacji, jeśli przecieka stosunkowo nowy dach lub ściany piwnic czy fundamenty? Tutaj wymiana może być niemożliwa lub wyjątkowo kosztowna.

izolacja fundamentów w starych domach to prawdziwe wyzwanie

 

 

Dach i fundamenty to podstawa, na której opiera się stabilność konstrukcyjna domu. Jeżeli planujemy remont starej nieruchomości, to o te dwa elementy należy szczególnie zadbać, by mieć pewność, iż wilgoć nie będzie niszczyła budynku. Bardzo często zdarza się tak, iż starsze domy w ogóle nie posiadają izolacji lub jest ona w kiepskim stanie technicznym (nie bez znaczenia jest także przestarzała technologia, która zapewne była w danym przypadku zastosowana). Aby uzyskać jak najlepszy i najtrwalszy efekt, warto postępować zgodnie z określonym schematem, najlepiej sprawdzającym się w tego typu pracach remontowych.

Hydroizolacja na terenach zagrożonych zalaniem

piątek, 23 Październik 2015
hydroizolacja fundamentów to podstawa

Najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie się przed powodzią i jej skutkami, jest budowa domu poza terenami narażonymi na podtopienia. Jeżeli jednakże nie możemy tego uczynić, to pozostaje nam właściwe zabezpieczenie budynku, zarówno w zakresie prewencyjnym jak i reakcyjnym.

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial