Materiały do iniekcji

Materiały do iniekcji stosowane przez Hermet System gwarantują skuteczne uszczelnienie obiektów. Iniekcje dają zabezpieczenie uzupełniając braki w strukturze ścian i fundamentów. Efektem są budynki dobrze chronione przed wilgocią oraz wodą.

Pęknięcia i szczeliny w betonie obniżają solidność całej konstrukcji. Skraca się przez to trwałość budynku, a także okres prawidłowego funkcjonowania. Bez skutecznej hydroizolacji trudno mówić o dobrych rozwiązaniach, a materiały do iniekcji są obecnie tak skuteczne, że z powodzeniem zastępują wcześniejsze surowce.

Materiały do iniekcji w hydroizolacjach

Poprzez wtłaczanie pod ciśnieniem w uszkodzone miejsca budowli odpowiednich preparatów można skutecznie zapobiec dalszemu zawilgoceniu i przenikaniu wody do budynku. Wybór materiałów iniekcyjnych uzależniamy zawsze od rodzaju i zakresu planowanych działań.

Hydroizolacja ma zazwyczaj postać albo gładkiej powierzchni położonej na ścianę, albo iniekcji, czyli wprowadzonych w struktury budynku tworzyw uszczelniających.

Materiały do iniekcji to:

  • płyny do iniekcji,
  • mikrocementy,
  • hydrożele,
  • żele akrylowe,
  • żywice poliuretanowe,

Uszczelnienia za pomocą iniekcji sprawdzają się w budynku powyżej i poniżej wód gruntowych. Wszystkie prace naprawcze mające na celu uszczelnienie budynku prowadzimy używając materiałów wysokiej jakości. Iniekcje stosujemy do zamykania i uszczelniania rys, pęknięć, dylatacji. Każdą realizację traktujemy z uwagą, proponując indywidualne rozwiązania.

Wysoka skuteczność materiałów do iniekcji

Materiały iniekcyjne po zaaplikowaniu pęcznieją, a przez to dostosowują się do odkształceń i szczelin. Iniekcje można zatem stosować w uszczelnieniach pionowych i poziomych. Ważne jest, aby zastosować odpowiednie ciśnienie podczas iniekcji, właściwe dla danej realizacji.

Używane podczas iniekcji pompy tworzą ciśnienie, które wtłacza materiał do nawierceń, dobór preparatów jest więc ważny, a preparaty te podzielić można na materiały do iniekcji:

  • niskociśnieniowych,
  • średniociśnieniowych,
  • wysokociśnieniowych.

Iniekcję niskociśnieniową stosujemy do niewielkich szczelin, oraz cienkich murów, średniociśnieniową – w murach o grubości powyżej 50 centymetrów i szerokich rys, a iniekcję wysokociśnieniową między innymi przy zabezpieczaniu posad budynków.

Hermet System i skuteczne materiały do iniekcji

Zrealizowane dotąd prace w Warszawie i okolicach opieraliśmy zawsze o wysokiej jakości materiały do iniekcji. Ta dziedzina to nie tylko sprawdzone mikrocementy i żywice, lecz także nowości, które z rozwagą wprowadzamy do naszych realizacji.

Dzięki temu prace uszczelnienia opieramy o trwałe i wydajne środki.

Bez względu na to, czy obciążeniem w Państwa budynku jest wilgoć gruntowa, czy kondensacyjna, mamy skuteczne metody na usunięcie tych problemów. Możemy zrealizować uszczelnianie budynków w Warszawie i okolicach, a także poza województwem, zawsze sprawnie i skutecznie.

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial