Uszczelnianie dylatacji Warszawa

Firma Hermet System proponuje uszczelnienia dylatacji zarówno w nowopowstających budynkach, jak i tam, gdzie płyty na posadzkach zostały położone w przeszłości. Bazując na długoletnim doświadczeniu wybieramy materiały hydroizolacyjne wysokiej jakości.

Dylatacje to celowo utworzone szczeliny w konstrukcji budynku, których fragmenty przenoszą obciążenia. Szczeliny te mogą dzielić elementy na mniejsze, na przykład w przypadku dużych płyt na posadzce. Uszczelnianie dylatacji ma kluczowe znaczenie.

Uszczelnianie dylatacji – zadanie dla specjalistów

Prace związane z uszczelnianiem dylatacji warto zlecić przed ostatecznym ułożeniem płytek lub płyt na podłodze, czy wykończeniem sufitu. Pozwoli to ograniczyć prace ekip budowlanych w miarę możliwości do jednego czasu.

Po dokładnym osuszeniu i oczyszczeniu dylatacji można przystąpić do jej naprawiania. Spośród bogatej gamy produktów i systemów stosujemy:

  • taśmy uszczelniające z PVC,’
  • taśmy do dylatacji podlegających dużym ruchom.
  • kleje na bazie żywicy epoksydowej,
  • iniekcyjny żel akrylowy,
  • elastyczny kit na bazie poliuretanów,
  • żywicę iniekcyjną.

Takie uszczelnianie dylatacji jest dodatkowo odporne na ścieranie, a jego trwałość nie osłabnie przez wiele lat.

Zainteresowanie uszczelnianiem dylatacji

Posadzki poddawane są wielu obciążeniom komunikacyjnym, zwłaszcza w magazynach, holach oraz innych miejscach o wzmożonej aktywności ludzi. Położone tam płyty powinny mieć dylatację, aby nawet przy dużych obciążeniach płyta nie pękła.

Uszczelnianie dylatacji należy przeprowadzić w kolejnych następujący po sobie etapach z dokładnym przestrzeganiem wytycznych użytych materiałów. Jedna z opcji to:

  • dokładne oczyszczenie dylatacji i zabezpieczenie brzegów taśmą,
  • zagruntowanie brzegów szczeliny,
  • aplikacja primera i uszczelniacza,
  • usunięcie taśmy jako ostatni zabieg podczas uszczelniania.

Uszczelnianiem dylatacji zajmujemy się od dawna, dzięki czemu stosujemy najskuteczniejsze materiały i narzędzia. Z Hermet System każda dylatacja może być odpowiednio zabezpieczona.

Uszczelnianie dylatacji w wilgotnym środowisku

Posadzki betonowe podzielone szczelinami dylatacyjnymi pozwalają zrównoważyć ruch wynikający ze skurczów posadzki. Skurcz może być chemiczny, zwłaszcza przy nowowylanych posadzkach, lub termiczny, który powstaje na skutek dużych różnic temperatur. Sprawdzą się tutaj dobrze przygotowane i zabezpieczone dylatacje .

Uszczelnianie dylatacji odpowiednimi masami chroni krawędzie dylatacji i ogólnie całą jej powierzchnię. Korzystając z naszych usług na terenie Warszawy i okolic będziecie mieć Państwo pewność, że proces uszczelniania przebiegnie szybko, a efekty będą długotrwałe i zadowalające. Hydroizolacja to nasza domena, dlatego chętnie nawiążemy współpracę.

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial