Uszczelnianie betonu

Skuteczne uszczelnianie betonu w Warszawie z Hermet System

Kwestie związane z uszczelnianiem betonu należą do kanonu naszych prac związanych z hydroizolacjami w Warszawie i okolicach, ponieważ popularność betonu jako materiału konstrukcyjnego utrzymuje się stale na wysokim poziomie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, proponujemy zarówno likwidację przecieków, jak też prace zapobiegające powstawaniu rozszczelnień. Bazujemy na preparatach wysokiej jakości oraz na nowoczesnych metodach uszczelniania o potwierdzonej skuteczności.

Zwiększony potencjał uszczelniania betonu od piwnicy po cokół budynku

Planując hydroizolację budynku lub innego dowolnego obiektu czy konstrukcji betonowej, dostosowujemy metodę do zakresu prac. Skraca to znacznie czas działania i pozwala optymalnie wykorzystać dostępne środki, aby uszczelnić od wewnątrz lub na zewnątrz:

 • fundamenty i stropy piwnic – części budynku szczególnie narażone na kontakt z wodami gruntowymi warto odpowiednio zabezpieczyć, aby uniknąć zawilgocenia wyższych kondygnacji,
 • ściany dowolnych budynków na parterze i kolejnych piętrach – budynek należy traktować jako całość również w kwestii ochrony przed wilgocią, dlatego często w ramach jednego zlecenia uszczelniamy wszystkie betonowe elementy konstrukcyjne,
 • zbiorniki na wodę przemysłową i wodę pitną, w tym studnie – ochrona przed zawilgoceniem sprawia, że nie zmienia się skład oraz wartość wody użytkowej, a konstrukcja zbiornika pozostaje szczelna i wolna od uszkodzeń,
 • szamba, oczyszczalnie ścieków dowolnej wielkości – uszczelnione szamba to bezpieczeństwo okolicznych terenów oraz wód gruntowych pod kątem braku kontaktu z zanieczyszczeniami ze ścieków.

Uszczelnianie betonu jest pożądaną usługą również w przypadku:

 • balkonów w bryle budynku i poza jego obrysem, a także betonowych tarasów,
 • schodów samonośnych, ażurowych, na konstrukcji wspornikowej i innych,
 • basenów pływackich, kąpielowych, pozostałych obiektów rekreacyjnych.

Precyzyjnie wypełnione kapilary i pory betonu to cel stosowania poszczególnych metod uszczelniania. Wystarczy jednorazowa aplikacja, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Przed czym należy chronić beton w standardowych okolicznościach

Zarówno nowe, jak i użytkowane już budynki mogą wymagać uszczelniania – betonu strzec należy w tej kwestii przed działaniem:

 1. typowej wilgoci, która jest związana między innymi z warunkami atmosferycznymi na zewnątrz (opady deszczu, śniegu) lub parą wodną wewnątrz budynku (z gotowania potraw, parowania wody w kąpieli),
 2. wody bez ciśnienia, na przykład niespiętrzającej się wody infiltracyjnej, występującej przy współczynniku przepuszczalności gruntu k > 10-4 m/s,
 3. wody pod ciśnieniem wewnętrznym lub zewnętrznym, na przykład wody gruntowej i wody powodziowej.

Szybkowiążące preparaty mogą być stosowane zarówno miejscowo, w formie iniekcji, do uszczelniania i zamykania wszelkich rys, pęknięć, jak również do uszczelniania betonu na stykach poszczególnych powierzchni, takich jak ściany danego pomieszczenia.

Powłoki wodoodporne mogą być również stosowane na całą powierzchnię, aby zabezpieczyć ją w ramach działań prewencyjnych. Taka powierzchniowa izolacja przeciwwodna sprawdza się na powierzchniach poziomych i pionowych, dlatego stosujemy ją z powodzeniem podczas wielu realizacji.

Efektywność hydroizolacji w praktyce – działanie uszczelniaczy

Hydroizolacja jako zjawisko opiera się na mechanizmach właściwych dla konkretnych preparatów uszczelniających.

Podczas uszczelniania ma miejsce:

 • krystalizacja substancji chemicznych, zawartych w danej mieszance,
 • powstanie nierozpuszczalnej, trwałej powłoki zabezpieczającej,
 • uszczelnienie betonu na całej jego powierzchni.

Nowoczesne powłoki wykazują zdolność krystalizacji również w okresie po zastosowaniu produktu, dlatego tworzące się później pory oraz kapilary zabezpieczane są automatycznie, bez kolejnych aplikacji zaprawy mikrocementowej i innych substancji.

Uszczelnianie betonu w Warszawie sprawdzonymi metodami

Długoletnie doświadczenie pozwala nam bazować na rozległej wiedzy, dotyczącej uszczelniania betonu; realizacje na terenie Warszawy i innych miast są potwierdzeniem naszego profesjonalizmu. Pomagamy zarówno w sytuacjach, gdy budynek jest bezpieczny, a prace mają charakter profilaktyczny, jak też wtedy, gdy potrzeba interweniować niezwłocznie.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial