Najważniejsze zalety iniekcji ciśnieniowych

iniekcje ciśnieniowe

Izolacja domu przed destrukcyjnym działaniem wody jest konieczna, aby odpowiednio zabezpieczyć budynek przed zniszczeniem. Nowoczesna metoda odtwarzania hydroizolacji, czyli iniekcja ciśnieniowa, cieszy się coraz większą popularnością, dlatego zdecydowaliśmy się omówić najważniejsze zalety tego zabiegu.

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Na początek warto wyjaśnić, czym jest iniekcja ciśnieniowa oraz kiedy należy się na nią zdecydować, aby zabezpieczyć swój dom przed destrukcyjnym wpływem wody. Pamiętajmy, że brak odpowiedniej izolacji sprawia, że do wnętrza dostaje się wilgoć, która nie tylko niszczy całą konstrukcję, ale również jest niebezpieczna dla naszego zdrowia.

 

Iniekcja polega na wprowadzeniu w strukturę konstrukcji budynku specjalnych preparatów chemicznych, które mają odpowiednie właściwości izolujące i wiążące wodę. Cały proces polega na wywierceniu w murze otworów, przez które – pod ciśnieniem – aplikuje się przygotowane i dobrane indywidualnie substancje.

Jedną z głównych zalet iniekcji ciśnieniowych jest to, że może być wykonywana w przypadku grubych ścian oraz bez względu na poziom wilgotności muru, choć może być konieczne wykonanie wstępnego osuszania. Co więcej, ten sposób odbudowy hydroizolacji, jest mniej inwazyjny, dzięki czemu unikamy zaawansowanych prac budowlanych.

Zasady wykonywania iniekcji

Podobnie jak w przypadku wszystkich prac budowlanych, wykonanie iniekcji powinniśmy powierzyć profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w uszczelnianiu i hydroizolacji budynków. Wstępne rozpoznanie struktury budynku pozwala na dobranie odpowiednich materiałów izolacyjnych, zaś prawidłowa aplikacja jest konieczna, jeśli zależy nam na osiągnięciu jak najlepszych efektów.

Aby uniknąć błędów podczas przeprowadzania iniekcji ciśnieniowej, należy zadbać m.in. o:

  • przeprowadzenie wstępnej ekspertyzy dotyczącej przyczyny zawilgocenia,
  • dobór odpowiednich preparatów iniekcyjnych,
  • optymalny rozstaw otworów w jedno- i dwurzędowej iniekcji,
  • odpowiedni kąt wiercenia otworów,
  • jednostajne wtłaczanie substancji chemicznych,
  • dobór odpowiedniego ciśnienia względem stanu muru,
  • wybór odpowiednich narzędzi i akcesoriów, tj. pakery, pompa, itp.

Hydroizolacje w Twoim domu

Odpowiednia izolacja przed wodą ma realny wpływ na żywotność całego budynku a dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. W zależności od przyczyn pojawienia się wilgoci, nasz warszawski zespół specjalistów wykonuje prace hydroizolacyjne i uszczelniające, które są zawsze poprzedzone ekspertyzą.

Znalezienie przyczyny zawilgocenia pozwala na dobór optymalnych rozwiązań, które mają na celu odbudowę warstwy izolacyjnej oraz likwidację przecieków. W przypadku tarasów oraz przestrzeni otwartych, które są szczególnie narażone na działanie wody, profesjonalne przeprowadzenie prac hydroizolacyjnych jest konieczne, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Hermet System Warszawa zaprasza

Nowoczesna technologia oraz znaczne zwiększenie świadomości z zakresu prac budowlanych sprawia, że zwracamy coraz większą uwagę na sposób wykonywania izolacji, która jest niezbędna, aby utrzymać dom w dobrym stanie przez dziesięciolecia.

Dobrze przeprowadzona iniekcja ciśnieniowa jest więc inwestycją w nieruchomość oraz zagwarantowaniem sobie wytrzymałego i bezpiecznego domu.

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial