Uszczelnianie szamba Warszawa

Uszczelnianie szamba z firmą Hermet System pozwala zabezpieczyć szambo podczas montażu, a także później w zależności od potrzeb. Trwała hydroizolacja dobrze uszczelnia szambo i chroni jego otoczenie przed wszelkimi przeciekami.

Wszędzie tam, gdzie budynki nie są podłączone do kanalizacji ścieki domostwa mogą być odprowadzane do szamba. Te bezodpływowe zbiorniki są odpowiednio zaizolowane już na etapie produkcji poszczególnych elementów, ale często dodatkowe uszczelnianie szamba jest niezbędne.

Uszczelnianie szamba betonowego

Zabezpieczenie pęknięć i rys na zewnątrz oraz wewnątrz szamba jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Uszczelnianie szamba sprawdza się także w przypadku wilgotnych terenów, gdzie ściany zbiornika trzeba dodatkowo izolować.

Szczelne szambo można mieć już na etapie jego montażu. Na odpowiednio wykonane uszczelnianie szamba składają się:

  • zaprawa do poziomowania włazów,
  • powłoka izolacji zewnętrznej,
  • powłoka izolacji wewnętrznej,
  • uszczelnienie między poszczególnymi blokami,
  • faseta z szybkowiążącego cementu,
  • warstwa żwiru lub cienki beton pod szambem.

Ważna jest izolacja szamba od zewnątrz, aby nie ulegały niszczeniu jego ściany zewnętrzne, a także od wewnątrz dodatkowo dla ochrony otoczenia przed kontaktem ze ściekami.

Niezbędne uszczelnianie szamba

Dobrze uszczelnione szamba to połączenie funkcjonalności i najwyższej trwałości. W Hermet System zapewniamy Państwu uszczelnianie zbiorników betonowych tradycyjnych i tych mniej standardowych, wykonanych na indywidualne zamówienia.

Materiały używane podczas uszczelniania szamba powinny być sprawdzone i skuteczne, aby nie było konieczności ponownego izolowania. Niezbędne są zazwyczaj:

  • zaprawa mineralna do betonu poniżej linii wody,
  • szybkowiążący cement hydrauliczny do wypełniania ubytków,
  • zaprawa asfaltowa do stosowania na zimno,
  • powłoka uszczelniająca i ochronna do zbiorników betonowych.

Budowa, rekonstrukcja i uszczelnianie szamba to działania, które warto powierzyć profesjonalistom. W Hermet System łączymy doświadczenie z precyzją i jakością wykonania.

Zwykłe i skomplikowane uszczelnianie szamba

Podczas wielu realizacji można spotkać szamba o pojemności nawet 10 000 litrów, natomiast częściej uszczelniamy te mniejsze, standardowych rozmiarów. Każde uszczelnianie szamba to dokładny plan działania, przygotowanie materiałów, narzędzi i urządzeń oraz ekipa doświadczonych pracowników, którzy sprawnie się tym wszystkim posługują.

Niejednokrotnie uszczelnianie szamba jest uważane za potrzebę z kategorii mniej pilnych. My natomiast dokonując izolacji na terenie Warszawy i okolic z doświadczenia wiemy, że szybka decyzja pozwala ochronić zbiornik oraz jego otoczenie, bez konieczności całkowitej wymiany konstrukcji.

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial